Länk till startsidan

För dig med funktionsvariation

Du som går på daglig verksamhet och har en funktionsvariation kan välja att gå på teater/drama med Ale kulturskola.

Person gör tummen upp.

Foto: Freepik.

Teater/drama

I teater/drama med Ale kulturskola får du leka, använda din fantasi att skapa teater tillsammans med andra. I slutet av kursen gör vi en föreställning.

Anmälan

Kontakta kulturskolan för mer information på e-post kulturskolan@ale.se

Begränsat antal platser. Ingen avgift.

Kontakt

Kulturskolan

Telefon kontaktcenter 0303-70 30 00

E-post kulturskolan@ale.se

Vi som jobbar här

Gitarr/elgitarr, elbas och ensemble

Andreas Karlsson

Telefon 0737-73 14 99

E-post andreas.karlsson1@ale.se

Bild och film

Anthony Åslund

Telefon 0737-73 14 98

E-post anthony.aslund@ale.se

Fiol och ensemble

Cornelia Köppen

Telefon 0737-73 14 95

E-post cornelia.koppen@ale.se

Piano

Di Möller

Telefon 0738-56 81 09

E-post di.moller@ale.se

Piano

Hampus Torarp

Telefon 0702-23 76 59

E-post hampus.torarp@ale.se

Dans

Jenny Balkerud

Telefon 0702-39 83 33

jenny.andersson-balkerud@ale.se

Saxofon, klarinett och flöjt

John Nilsson

Telefon 0706-36 36 16

E-post john.nilsson@ale.se

Trumset, slagverk, elbas och ensemble

Martin Fernandez

Telefon 0737-73 14 91

E-post martin.fernandez@ale.se

Cello och ensemble

Mats Lindberg

Telefon 0725-37 31 36

E-post mats.lindberg@ale.se

Fiol och ensemble

Nedjmija Mehmed

Telefon 0737-73 14 92

E-post nedjmija.mehmed@ale.se

Gitarr/elgitarr, elbas och ensemble

Victor Rydström

Telefon 0702-21037

E-post victor.rydstrom@ale.se

Sång

Sara Arvidsson Selan

Telefon 0737-73 14 89

E-post sara.arvidsson-selan@ale.se

Teater och musikal

Susanne Björninger

Telefon 0702-21 43 25

E-post susanne.bjorninger@ale.se

Postadress

Ale kommun

Kulturskolan

449 80 Alafors

Hitta hit

Ale Kulturrum, Vitklövergatan 1, Nödinge

Fick du hjälp av informationen på sidan?



Godkännande av datalagring (obligatorisk) * (obligatorisk)
Godkännande av datalagring (obligatorisk)

Uppdaterades: 8 november 2023
Informationsägare: Kultur- och fritidsförvaltningen