Ale kommuns logga
Lyssna på sidan Lyssna

Personal

Här hittar du kontaktuppgifter till kulturskolans lärare.

Andreas Karlsson - Gitarr
Telefon: 0737-73 14 99
E-post: andreas.karlsson1@ale.se

Anthony Åslund - Bild, film
Telefon: 0737-73 14 98
E-post: anthony.aslund@ale.se

Nedjmija Mehmed - Fiol, stråkorkester
Telefon: 0737-73 14 92
E-post: nedjmija.mehmed@ale.se

Cornelia Köppen - Fiol, stråkorkester
Telefon: 0737-73 14 95
E-post: cornelia.koppen@ale.se

Divina Sarkany - Dans, musikal
Telefon: 0768-99 31 89
E-post: divina.sarkany@ale.se

Elisabeth Persson - Piano, sång
Telefon: 0737-73 14 89
E-post: elisabeth.persson1@ale.se

Maria Sjökvist - Piano
Telefon: 0738-56 81 09
E-post: maria.sjokvist@ale.se

John Nilsson
Telefon: 0701-49 12 26
E-post: john.nilsson@ale.se

Klas Hjortstam - Piano
Telefon: 0766-12 03 27
E-post: klas.hjortstam@ale.se

Martin Fernandez - Trummor, slagverksensemble, rock & pop
Telefon: 0737-73 14 91
E-post: martin.fernandez@ale.se

Mats Lindberg - Cello, orkester
Telefon: 0725-37 31 36
E-post: mats.lindberg@ale.se

Sofia Spånberg - Teater
Telefon: 0701-41 01 81
E-post: sofia.spanberg@ale.se

Kontakt

Postadress
Ale kommun
Kulturskolan
449 80 Alafors

Besöksadress 
Kultur- och Fritidskontoret
Carlmarks väg 4, Älvängen

Kontaktcenter

Vi svarar gärna på dina frågor!

Kontaktcenter
Telefon: 0303-70 30 00
E-post: kommun@ale.se

Besöksadress
Kommunhus Nödinge
Ale torg 7, Nödinge

Postadress
Ale kommun
449 80 Alafors

Öppettider
Måndag-fredag
kl. 8.00-16.30

Sidan kontrollerades av:

den 2020-06-25 

 

KARTOR

Kommunkartan länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Här hittar du förskolor, äldreboenden,
detaljplaner och mycket mer.

Hemesterkartanlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster
Här hittar du utomhusaktiviteter,
sevärdheter och besöksmål i Ale.

Karta över var du hittar förskolor, lekplatser, äldreboenden med mera.