Ale kommuns logga
| Translate
Use Google to translate the web. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Besökarelänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Lyssna på sidan Lyssna

Kontakt

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till lärare på Ale kulturskola.

Bild på personalgrupp för Ale kulturskola

Lärare

Anders Börjesson - saxofon, klarinett, tvärflöjt

Telefon: 0737-731487
E-post: anders.borjesson@ale.se

Bosse Jansson - rock & pop

Telefon: 0737-73 14 98
E-post: bo.jansson@ale.se

Cecilia Luther - fiol, stråkorkester

Telefon: 0737-73 14 92
E-post: cecilia.luther@ale.se

Cornelia Köppen - fiol, stråkorkester

Telefon: 0737-73 14 95
E-post: cornelia.koppen@ale.se

Eleonor Holst - bild, gott och blandat

Telefon: 0737-73 14 97
E-post: eleonor.holst@ale.se

Elinor Emilsson - fiol, piano, fmt (funktionsinriktad musikterapi), stråkorkester

Telefon: 0704-32 02 41
E-post: elinor.emilsson@ale.se

Finn Sörenson - gitarr

Telefon: 0737-73 14 99
E-post: finn.sorenson@ale.se

Ingegerd Andersson -  sång, piano, pedagogisk samordnare

Telefon: 0737-73 14 89
E-post: ingegerd.andersson@ale.se

Martin Ekstrand- piano

Telefon: 0737-73 14 96
E-post: Martin.ekstrand@ale.se

Martin Fernandez - trummor, slagverksensemble, rock & pop

Telefon: 0737-73 14 91
E-post: martin.fernandez-ekestig@ale.se

Mats Lindberg- cello, orkester

Telefon: 0725-373 136
E-post: mats.lindberg@ale.se

Robin Tollén- gitarr, trumpet, tormbon

Telefon: 0737-73 14 88
E-post: Robin.tollen@ale.se

Sofia Spånberg - teater

Telefon: 0701-410 181
E-post: sofia.spanberg@ale.se

Stina Klintbom - musikal

Telefon: 0737-73 14 93
E-post: stina.klintbom@ale.se

 

Kontakt

Kontaktpersoner
Enhetschef
Lisa Haeger

Kulturadministratör
Susanne Johansson

Pedagogisk samordnare
Ingegerd Andersson

Postadress
Ale kommun
Kulturskolan
449 80 Alafors

Hitta hit
Ale Kulturrum
Vitklövergatan 1, Nödinge
Visa på kartalänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Kontaktcenter

Vi svarar gärna på dina frågor!

 

Kontaktcenter

Telefon: 0303-33 00 00
E-post: kommun@ale.se

 

Besöksadress

Kommunhus Nödinge
Ale torg 7, Nödinge

 

Postadress

Ale kommun
449 80 Alafors

Öppettider

Måndag-fredag
kl. 8.00-16.30

Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Sidan kontrollerades av:

den 2017-03-27 

 

Kontakta oss


Kontaktcenter
Telefonnummer: 0303-33 00 00
E-post: kommun@ale.se
Besök: Kommunhus Nödinge, Ale torg 7
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-16.30
Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Kommunkarta

Karta

Klicka på kartan för att komma till en större karta.